menu

O porcelanie

Bożonarodzeniowe kolekcje - Gwiazdki , Yvette oraz Holly
Polska Grupa Porcelanowa proponuje swoim klientom trzy kolekcje, które idealnie wpiszą się w świąteczny klimat. Jedną z nich są „Gwiazdki” oferowane przez markę Chodzież. Jest to dostępny przez cały rok model „Yvette”, który ozdabiają szaro-srebrne płatki śniegu. Ten delikatny wzór całkowicie zmienia wygląd zestawu porcelanowego. Kolejna propozycja, to kolekcja „Holly” dostępna w Ćmielowie. Jest zdecydowanie bardziej ozdobna, a jej wzór konkretnie wiąże się ze świętami.
Filiżanki na prezent
Zestawy filiżanek lub pojedyncze egzemplarze nadadzą się jako prezent na przeróżne okazje - począwszy od urodzin i rocznic, skończywszy na podarunku ślubnym lub nagrodach w różnego rodzaju konkursach. Filiżanki do kawy lub herbaty w takiej roli, to świetny pomysł, by zaskoczyć obdarowywaną osobę pomysłowością i zerwać z szablonowymi podarunkami. Poczta porcelanowa to świetne rozwiązanie, jeśli chce się kogoś zaskoczyć niespodziewanym prezentem. Daje ona możliwość wysyłki wybranego produktu pod wskazany adres.
Idealna porcelana do kawy lub herbaty
Najlepszym materiałem do wykonania filiżanek jest porcelana. Dzięki prawie zerowej nasiąkliwości, bardzo łatwo się ją myje – nawet najmocniejszy napój nie pozostawi po sobie pozostałości w postaci osadu. Ponadto jest odporna na szok termiczny, więc nie popęka w wyniku zalania naczynia gorącą cieczą. Napoje podawane w porcelanowych filiżankach wolniej stygną, ponieważ materiał ten nie przewodzi ciepła. Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu asortyment. Najbardziej znane, skupiające się wokół Polskiej Grupy Porcelanowej, oferują wspaniałe wyroby wytwarzane w Polsce, charakteryzujące się wysoką jakością i estetyką wykonania.
Jak dbać o porcelanę?
Przechowywanie porcelanowych wyrobów, to jeden z kluczy do sukcesu. W zależności od rodzaju naczynia, należy odpowiednio je ułożyć. Oczywistym jest, że leżące na wierzchu, bez żadnego zabezpieczenia przedmioty łatwo mogą się stłuc. Jeśli chcemy, aby nasze talerze uniknęły porysowania, warto, podczas układania ich na sobie, położyć między nimi choćby ręcznik papierowy. Takie postępowanie zabezpieczy powierzchnię przed zarysowaniami, które potencjalnie może spowodować nieszkliwiony spód. W przypadku filiżanek niewskazane jest układanie ich na sobie. Może to spowodować pęknięcia pod ciężarem następnych naczyń.
Jak nakryć stół?
Jak nakryć stół? Poprawne ułożenie talerzy Aranżacja stołu stanowi istotny element wielu spotkań. Uroczysty obiad, przyjęcie w ogrodzie, czy kawa z przyjaciółmi będą lepiej smakować, gdy otoczymy się piękną zastawą i  zadbamy o jej odpowiednie ułożenie na stole. Aby zachwycić gości wystarczy pamiętać o  kilku bardzo prostych zasadach.
Jak przebiega proces produkcji porcelany
Jak przebiega proces produkcji porcelany 5 KROKÓW W STRONĘ BEZPIECZNEJ PORCELANY W pięciu krokach przedstawimy, jak powstaje najpopularniejsza polska porcelana, która po spełnieniu najwyższych standardów może finalnie trafić na nasze stoły. Przyjrzymy się procesowi powstawania porcelany w fabrykach Polskiej Grupy Porcelanowej i prześledzimy wszystkie etapy produkcji, które finalnie gwarantują nam nie tylko estetycznie wykonany, ale przede wszystkim bezpieczny serwis, którego możemy używać bez obaw o zdrowie. Zaczynamy!

„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”

„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.” za I i II okres wnioskowany.”

X