menu

Certyfikaty i Nagrody

Certyfikat jakości zdrowotnej

Nasze produkty porcelanowe wykorzystywane są zgodnie z przeznaczeniem i nie stanową zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Deklaracja Zgodności

Nasze produkty spełniają wszystkie kryteria wyrobów ceramicznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Certyfikat - Polska Wystawa Gospodarcza 2020
Certyfikat - Qultowa Marka 2015
Must Have 2019 dla Ślad Człowieka

Nie sposób nie pochwalić się sukcesami naszej porcelany. Mamy przyjemność poinformować, że kolekcja Ślad Człowieka otrzymała tytuł Must Have 2019. Plebiscyt, organizowany przez Lodz Design Festival, co roku wyróżnia produkty szczególnej jakości pochodzące od polskich projektantów. Ideą kolekcji Ślad Człowieka jest wyeksponowanie miejsc, w których porcelana miała bezpośredni kontakt z ludźmi.
Każdy pracownik, który wziął do ręki przygotowywany element, pozostawił na nim kobaltowy odcisk swoich dłoni. Abstrakcyjne zdobienia barwione metodą podszkliwną wodnymi roztworami soli metali, głównie kobaltu, kontrastują ze złotym wykończeniem, dopełniając szlachetność naszej wizji.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że ten wyjątkowy antropologiczny projekt został po raz kolejny doceniony.

Od maja do października elementy z kolekcji Rococo Ślad Człowieka można było podziwiać w Victoria and Albert Museum na wystawie „Food: More than a Plate”.

Superbrands 2016/17

Niezwykle miło nam poinformować, że Porcelana Ćmielów uzyskała dwa prestiżowe tytuły: Superbrands 2016/17 oraz Created in Poland Superbrands 2016/17. Natomiast Porcelana Chodzież wyróżniona została tytułem Created in Poland Superbrands 2016/17. Nagrody dowodzą, że kultowe marki Polskich Fabryk Porcelany to najsilniejsze wizerunkowe brandy w swojej kategorii na rynku.

„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”

„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.” za I i II okres wnioskowany.”

X