O marce

Ćmielów Design Studio to pracownia wzornicza oficjalnie otwarta we wrześniu   2013 r., obecnie jako jedna z marek Polskiej Grupy Porcelanowej. 

Dyrektorem artystycznym pracowni jest Marek Cecuła – ceniony na świecie artysta ceramik i projektant. Jest to wyróżniające się tego typu studio w Europie – twórcza przestrzeń otwarta na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. Tutaj artyści i designerzy z całego świata mogą tworzyć własne kolekcje, mając szansę dołączenia do oferty Polskiej Grupy Porcelanowej.

Celem pracowni jest utworzenie uniwersalnego modelu współpracy pomiędzy projektantami, artystami a przemysłem. Z myślą o dotarciu do klientów poszukujących dobrego, współczesnego wzornictwa. Dzięki wykorzystaniu kilkuwiekowego doświadczenia w produkcji porcelany w połączeniu ze współczesnym designem, ĆDS ma ambicję kreować ofertę, która wyróżnia się na europejskich i światowych rynkach. To jasny sygnał, że polska porcelana zdecydowanie wykracza poza tradycyjne wzornictwo. Ideą Studia jest też zainicjowanie ruchu „sztuka dla przemysłu”, czyli uświadamianie, jak ważną rolę odgrywają designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego.

W Ćmielów Design Studio odbywają się stałe rezydencje artystyczne oraz coroczne seminaria z dziedziny wzornictwa ceramicznego, w którym uczestniczą projektanci z całego świata.

Kolekcje, wychodzące spod rąk designerów, prezentują nowe oblicze porcelany łącząc tradycyjny kunszt ręcznej produkcji oraz nowoczesne podejście do estetyki. Ćmielów Design Studio jest najmłodszą marką Polskiej Grupy Porcelanowej, ale już rozpoznawalną w świecie sztuki. Współpracujemy min. MoMA Design Stores, gdzie w oddziałach w Nowym Jorku i Hongkongu wystawiana są nasze kolekcje Kostki oraz New Atelier.

Produkty Studia w krótkim czasie od powstania marki, zdobyły szereg prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: