Wirtualna Galeria Sztuki

Zygmunt Niewiadomski to zaprzyjaźniony z Porcelaną Ćmielów artysta wszechstronny. Tworzy rzeźby, rysunki, obrazy, a nawet poezję. Dzięki pracowni ćmielowskiej fabryki Pan Zygmunt może tworzyć również figurki porcelanowe, które są nieodłączną częścią jego bogatego dorobku.

Dzieła artysty od niedawna możemy podziwiać również w wirtualnej rzeczywistości! W ramach pracy inżynierskiej powstał projekt zwany Wirtualną Galerią Sztuki, którego autorem jest Grzegorz Lipski. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Za pośrednictwem okularów VR możemy zapoznać się z całą twórczością Zygmunta Niewiadomskiego, przenosząc się w świat aplikacji mobilnej.

Zaletą takiego rozwiązania dla ludzi obcujących na co dzień ze sztuką jest z pewnością nieograniczona dostępność do zdigitalizowanej galerii. Atutem jest również pełna swoboda w podziwianiu eksponatów, które możemy oglądać z bliska bez strachu o uszkodzenie cennych zbiorów. Niszowe galerie, mniejsze koszty, brak stałego miejsca oraz bezpieczeństwo – czynniki te wpływają na ciągle rosnącą popularność wirtualnych spacerów po miejscach kultury.

„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”

„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.” za I i II okres wnioskowany.”

X